Framgångar
Hinnareds Kennel har haft stora framgångar genom åren

Utmärkelser

Hinnareds Kennel har för förtjänstfull uppfödning erhållit Svenska Kennelklubbens utmärkelser Bruksuppfödarpris och Bruksavelspris.


Mästartitlar
2011Svensk mästare i rapport Torbjörn Jonsson med Hinnareds X-man
2009Svensk mästare i rapport Britt-Marie Andersson med Hinnareds Bonnie
2007Svensk mästare i rapport Britt-Marie Andersson med Hinnareds Bonnie
2003Flatmästare Malin Hilding med Hinnareds Xara
2002Flatmästare Malin Hilding med Hinnareds Xara
2001Flatmästare Annika Rölander med Hinnareds Nitro
2001Svensk mästare i Bruks (Spår) Magnus Johansson med Hinnared´s Chase
1998Svensk mästare i Bruks (Spår) Janne Tehagen med Hinnared´s Ånnie
1997Flatmästare Anna-Lena Wendt med Hinnared´s Unita
1996Svensk mästare i Bruks (Rapport) Pelle Johansson med Hinnared´s Blixtra

Jaktprovschampions, 14 st
Hinnared´s Älton-JohnPer Karlsson
Hinnared´s JappVeronica Hansson
Hinnared´s Ultra SherlockGunilla Lewerth
Hinnared´s DojjaTom Rölander
Hinnared´s MutterMonica Broman
Hinnared´s WinnerStig-Arne Nyman
Hinnared´s YraMonica Broman
Hinnared´s UnitaAnna-Lena Wendt
Hinnared´s NitroAnnika Rölander
Hinnared´s XaraMalin Hilding
Hinnared´s RappaTom Rölander
Hinnared´s Älton JohnPer Karlsson
Hinnared´s ZidaneJan Werner
Hinnared´s Åh´La LaAnnika Rölander
Hinnared´s ZynnöTom Rölander

Bruksprovschampions, 17 st
Hinnared´s DojjaTom Rölander
Hinnared´s Oddie-OpusStig-Arne Nyman
Hinnared´s UnitaAnna-Lena Wendt
Hinnared´s CokieUlla Sandström
Hinnared´s ChaseMagnus Johansson
Hinnared´s De NiroMaria Edwardsson
Hinnared´s UncasSören Lindqvist
Hinnared´s E-ChasaiNini Källhagen
Hinnared´s BlixtraPelle Johansson
Hinnared´s ToscaTom Rölander
Hinnared´s TindraAnnika Rölander
Hinnared´s TurboMats Berglund
Hinnared´s TotteBosse Thalenius
Hinnareds AttoBenny Steen
Hinnared´s ÅnnieAnne Tehagen
Hinnareds FinaLars Nyberg
Hinnared´s FlipAnna Wannerth

Lydnadschampions, 12 st
Hinnared´s GayaUrban Toftby
Hinnareds TurboMats Berglund
Hinnareds FrigaSara Stenbeck
Hinnareds ÅrkanCarina Rockhammar
Hinnared´s DojjaTom Rölander
Hinnared´s FajtMikael Engelmark
Hinnared´s KesellaKatarina Gustavsson
Hinnared´s MutterMonica Broman
Hinnared´s Oddie-OpusStig-Arne Nyman
Hinnared´s UnitaAnna-Lena Wendt
Hinnared´s YraMonica Broman
Hinnared´s FlipAnna Wanner

Bästa uppfödare på Flatmästerskapet (instiftat år 1993)
2008Kennel Straight Flush
2007Hinnareds Kennel
2006Hinnareds Kennel
2005Hinnareds Kennel
2004Hinnareds Kennel
2003Hinnareds Kennel
2002Kennel Comics
2001Hinnared’s kennel
2000Hinnared’s kennel
1999Matsbokurvans kennel
1998Hinnared’s kennel
1997Hinnared’s kennel
1996Hinnared’s kennel
1995Hinnared’s kennel
1994Kennel Gunhills
1993Micawbers kennel

Toppplaceringar på Flatmästerskap
År Placering Klass Förare Hund
20031:aEklMalin HildingXara
3:aEklAnnika RölanderNitro
4:aEklJane WernerZidane
2:aÖklTom RölanderZynnö
3:aÖklTom RölanderNobel
4:aÖklAnnika RölanderÅ` la la la
2:aVklMagnus JohanssonChase
4:aNklPer KarlssonÄlton-John
20021:aEklMalin HildinXara
4:aEklAnnika RölanderNitro
20011:aEklAnnika RölanderNitro
3:aÖklMalin HildingXara
5:aÖklPer-Lage GötwallRoa
20004:aEklAnnika RölanderNitro
2:aÖklTorbjörn IngemanssonNobel
4:aÖklPer KarlssonNixon
3:aNklJoakim EliassonQuin
19994:aEklAnnika RölanderNitro
1:aNklSören LindqvistLakrits
19984:aEklStig-Arne NymanWinner
1:aVklLennart AnderssonMunter
3:aUklAgneta BoijeNimbus
2:aNklTom RölanderKrydda
4:aNklSören LindqvistLakrits
19971:aEklAnna-Lena WendtUnita
3:aEklMonica BromanYra
2:aNklLennart AnderssonÖlina
3:aNklInge ThorénÖz
4:aNklNias HopicÖxa
19965:aEklLennart AnderssonMunter
6:aEklMonica BromanMutter
1:aNklMagnus JohanssonChase
19955:aEklStig-Arne NymanOddie-Opus
1:aÖklMonica BromanMutter
4:aÖklAnnika RölanderXtra
5:aÖklLennart AnderssonMunter
2:aNklUrban GustavssonÄcco
3:aNklMikael EngelmarkÖsa
19943:aEklTom RölanderDojja
6:aEklTom RölanderOddie-Opus
2:aNklAnnika RölanderYoggie
19932:aEklTom RölanderDojja